شما اینجا هستید : صفحه اصلی » اخبار » ۱۸۵ هزار داوطلب کنکور ارشد انتخاب رشته کردند
اخبار دانشگاه و مراکز آموزشی

۱۸۵ هزار داوطلب کنکور ارشد انتخاب رشته کردند

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که تا صبح امروز دوشنبه ۱۸۵ هزار و ۲۷۲ داوطلب در فرایند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ شرکت کرده اند.

حسین توکلی افزود: فرایند انتخاب رشته تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۲۵ تیرماه جاری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور تمدید شده است و داوطلبان تا این بازه زمانی مهلت دارند در انتخاب رشته شرکت کنند.

وی یادآور شد: داوطلبانی که انتخاب رشته کرده‌اند نیز تا فردا شب می‌توانند نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

به گفته مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، اصلاحات جدید دفترچه انتخاب رشته به همراه اطلاعیه سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار گرفته است.

کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۸ دانشگاه‌ها در روزهای ۲۳ و ۲۴ خردادماه امسال با مشارکت ۶۱۵ هزار داوطلب برگزار و در این آزمون ۴۵۶ هزار و ۸۶۴ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

ظرفیت پذیرش در این آزمون ۱۶۰ هزار و ۸۱۷ نفر اعلام شده است.

گزینش دانشجو در هر یک از رشته‌های امتحانی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته از بین داوطلبانی که بر اساس کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته هستند، با توجه به نمره کل اکتسابی و اولویت کد رشته‌های انتخابی، همچنین نتیجه بررسی صلاحیت‌های عمومی مطابق ضوابط مربوط انجام می‌شود.
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور گزینش نهایی در تمام رشته‌های تحصیلی بر اساس ۸۰ درصد نمره آزمون کتبی (حاصل از تراز نمرات دروس) در هر گرایش با توجه به ضریب مربوط و ۲۰ درصد معدل تراز شده انجام می‌شود.

طبق مصوبه جلسه ۹ شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در ششم بهمن ماه ۹۷، در آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ حد نصاب نمره علمی (نمره حاصل از میانگین وزنی نمرات خام تراز شده با توجه به ضرایب مربوطه) در هر رشته گرایش و در تمام دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی دولتی، غیردولتی، همچنین دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌تر از صفر است.

بنابراین با استناد به این مصوبه، داوطلبان در کد ضریب‌هایی مجاز به انتخاب رشته شده‌اند که نمره علمی کد ضریب مربوطه بزرگ‌تر از صفر باشد.
منبع : ایرنا

انتهای پیام/

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

تعداد نظرات

برای ارسال نظر اینجا را کلیک کنید

فهرست عناوین