خانه » مشاوره » انرژی‌سازی کنید
مشاوره

انرژی‌سازی کنید

بعضی از دانش‌آموزان استادانه‌ برنامه‌ریزی می‌کنند و اگر طبق برنامه‌شان‌ پیش بروند، می‌توانند حجم بالایی از مطالب را به سرانجام برسانند و در پی آن موفقیت را از آن خود سازند. اما وقتی پایِ صحبت عده‌ای از آن‌ها می‌نشینم برنامه‌ی خود را شکست‌خورده خطاب می‌کنند و زمانی ک علت را جویا می‌شوم یکی از دلایل را عدم‌ پایبندی‌شان به برنامه می‌دانند. آن‌ها عنوان می‌کنند که ‌فقط یکی دو روز طبق برنامه پیش‌رفته‌اند .

ختم‌ به خیر نشدن یک برنامه قطعا و حتما علت‌های مختلفی دارد ک یکی از آن‌ها همان‌گونه که دانش‌آموزان مطرح می‌کنند عدم پایبندی به برنامه است ‌‌. حال که صورت مساله پیدا شد پاسخ آن چیست؟

پاسخ بسیار ساده است : انرژی‌سازی کنید .

برای انرژی‌سازی کافیست سیستم پاداش را برای خود تعریف کنید، یعنی هرگاه طبق برنامه پیش رفتید و خوب عمل کردید و در واقع از خود راضی بودید، اتفاقی را رقم بزنید که خشنودتان کند. اتفاقاتی نظیر دیدن فیلم مورد علاقه یا یک شام خانوادگی یا هر اتفاق قابل دسترس و کنترل شده‌ای که انرژی ازدست‌رفته‌ی شما را بازگرداند. پس انرژی‌سازی کنید تا پایبند به برنامه باشید و به این واسطه موفقیت را از آن خود سازید ‌‌.‌

منبع:کانون

انتهای پیام/

محبوب کن - فیس نما

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید

دسته ها