محبوب کن - فیس نما

۱٫ساعت مطالعه‌ی مناسب به هدف شما در آزمون سراسرى بستگی دارد، در صورتی‌که هدف شما قبولی در كد رشته‌هاى پرطرفدار است، بايد بيشترين زمان ممكن در روز را به مطالعه اختصاص دهيد و حداکثر تلاش خود را انجام دهید.

 

٢. اگر ٨ ساعت به خواب و ٤ ساعت به كارهاى متفرقه (استراحت‌هاى ميان مطالعه، وعده‌هاى غذايى و…) اختصاص دهيد، بايد ١٠ تا ١٢ ساعت در روز را به مطالعه بپردازید.سعی کنید ساعت مطالعه خود را ثبت و آن را به صورت تدريجی افزايش دهيد.

٣. برای این کار مطالعه‌ی حجمی زمانی داشته باشید، مطالعه حجمی و زمانی یعنی این که در واحد درس مورد نظر خود میزان صفحات و تعداد تست خود را مشخص کرده و سعی کنید مطابق همین هدف جلو بروید و پس از هربار مطالعه سعی کنید کمی این مقدار را افزایش دهید. براي مثال در درس دینی مشخص كنيد ١ درس را در مدت ١:٣٠ ساعت خواهيدخواند، در هر واحد تعداد تست و صفحات را بشمارید و سعی کنید هربار این تعداد را کمی افزایش دهید. براي مثال اگر در درس دینی ٦ صفحه را در ١:٣٠ ساعت مطالعه مي‌كنيد، در واحد بعدی مطالعه هدف‌گذاری شما بايد مطالعه‌ی ٧ صفحه در همين مدت زمان باشد.

۴. به دلیل این‌که داشتن تنوع مطالعاتی یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در آزمون سراسری است، روزانه بین ۴ تا ۶ درس را مطالعه کنید و پیشنهاد می‌شود حداکثر دو درس از یک جنس را به صورت متوالی مطالعه نمایید.

۵. مطابق با برنامه درس بخوانید. زیرا یک برنامه‌ی مسنجم و متعادل به شما کمک می‌کند تا از شیوه‌ی درس خواندن خود مطمئن شده و با اشتیاق بیشتری ساعت مطالعه‌ی خود را بالا ببرید.

بنابراین مطابق یک برنامه‌ی دقیق و منسجم پیش‌روی کنید و سعی کنید هر روز میزان کمی نسبت به روز قبل پیشرفت کرده‌باشید تا به ساعت مطالعه‌ی مناسب خود دست پیدا کنید و در آزمون سراسری به موفقیت برسید.

منبع:کانون