خانه » دبستانی ها » مشاوره درسی » برای کنکور چند ساعت درس بخوانیم؟
مشاوره درسی

برای کنکور چند ساعت درس بخوانیم؟

۱٫ساعت مطالعه‌ی مناسب به هدف شما در آزمون سراسرى بستگی دارد، در صورتی‌که هدف شما قبولی در کد رشته‌هاى پرطرفدار است، باید بیشترین زمان ممکن در روز را به مطالعه اختصاص دهید و حداکثر تلاش خود را انجام دهید.

 

٢. اگر ٨ ساعت به خواب و ۴ ساعت به کارهاى متفرقه (استراحت‌هاى میان مطالعه، وعده‌هاى غذایى و…) اختصاص دهید، باید ١٠ تا ١٢ ساعت در روز را به مطالعه بپردازید.سعی کنید ساعت مطالعه خود را ثبت و آن را به صورت تدریجی افزایش دهید.

٣. برای این کار مطالعه‌ی حجمی زمانی داشته باشید، مطالعه حجمی و زمانی یعنی این که در واحد درس مورد نظر خود میزان صفحات و تعداد تست خود را مشخص کرده و سعی کنید مطابق همین هدف جلو بروید و پس از هربار مطالعه سعی کنید کمی این مقدار را افزایش دهید. برای مثال در درس دینی مشخص کنید ١ درس را در مدت ١:٣٠ ساعت خواهیدخواند، در هر واحد تعداد تست و صفحات را بشمارید و سعی کنید هربار این تعداد را کمی افزایش دهید. برای مثال اگر در درس دینی ۶ صفحه را در ١:٣٠ ساعت مطالعه می‌کنید، در واحد بعدی مطالعه هدف‌گذاری شما باید مطالعه‌ی ٧ صفحه در همین مدت زمان باشد.

۴. به دلیل این‌که داشتن تنوع مطالعاتی یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در آزمون سراسری است، روزانه بین ۴ تا ۶ درس را مطالعه کنید و پیشنهاد می‌شود حداکثر دو درس از یک جنس را به صورت متوالی مطالعه نمایید.

۵. مطابق با برنامه درس بخوانید. زیرا یک برنامه‌ی مسنجم و متعادل به شما کمک می‌کند تا از شیوه‌ی درس خواندن خود مطمئن شده و با اشتیاق بیشتری ساعت مطالعه‌ی خود را بالا ببرید.

بنابراین مطابق یک برنامه‌ی دقیق و منسجم پیش‌روی کنید و سعی کنید هر روز میزان کمی نسبت به روز قبل پیشرفت کرده‌باشید تا به ساعت مطالعه‌ی مناسب خود دست پیدا کنید و در آزمون سراسری به موفقیت برسید.

منبع:کانون

از این مطلب خوشتون اومد ؟

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید

آرشیو

مطالب خواندنی