خانه » نهادهای آموزشی » برنامه درسی کلاس‌های چندپایه: رویکردها، تجارب و اقدام
آموزش و پرورش نهادهای آموزشی

برنامه درسی کلاس‌های چندپایه: رویکردها، تجارب و اقدام

در راستای توانمندسازی دانش آموزان مناطق محروم، روستاها، حاشیه شهرها و عشایر کوچ‌نشین برگزار می‌شود؛
در راستای توانمندسازی دانش آموزان مناطق محروم، روستاها، حاشیه شهرها و عشایر کوچ‌نشین، نشست تخصصی «برنامه درسی کلاس‌های چندپایه: رویکردها، تجارب و اقدام» با همکاری پژوهشگاه مطالعات آموزش‌وپرورش و مرکز پژوهشی آموزش‌وپرورش روستایی، عشایری و چندزبانه تبریز برگزار می‌شود.
به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، پژوهشگاه مطالعات آموزش‌وپرورش و مرکز پژوهشی آموزش‌وپرورش روستایی، عشایری و چندزبانه تبریز در راستای تحقق راهکار ۳-۵- سند تحول بنیادین در خصوص توانمندسازی دانش آموزان ساکن در مناطق محروم، روستاها، حاشیه شهرها و عشایر کوچ‌نشین و راهکار ۵-۵ سند در رابطه با اختصاص ۱۰ الی ۲۰ درصد از برنامه‌های آموزشی به معرفی آیین و رسوم و شرایط اقلیمی و جغرافیایی مناطق روستایی و عشایری و مرزی؛ نشست تخصصی « برنامه درسی کلاس‌های چندپایه: رویکردها، تجارب و اقدام » را برگزارمی کند. اهداف این نشست عبارتند از:
رصد تحولات مربوط به رده‌های چندپایه در ایران و جهان
روش‌های برنامه‌ریزی، آموزش و مدیریت کلاس‌های چندپایه
بررسی مشکلات کلاس‌های چندپایه
در این نشست؛ دکتر فیروز محمودی- دانشیار گروه علوم تربیتی دانشگاه تبریز در مورد: برنامه درسی کلاس‌های چندپایه؛ دکتر معصومه مقیمی فیروزآباد -استادیار دانشگاه فرهنگیان تهران: کلاس‌های چندپایه از منظر آموزش‌وپرورش تحول‌گرا؛ دکتر سعید عارف نژاد، مرکز پژوهشی تبریز: کلاس‌های چندپایه؛ فرصت یا تهدید، به سخنرانی خواهند کرد.
اعضای میزگرد این نشست علمی: دکتر رضا کلانتری، سرپرست مرکز پژوهشی تبریز؛ فریده حقایی، معاون آموزش ابتدائی استان و عضو شورای پژوهشی مرکز تبریز؛ دکتر زرین دانشور، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد تبریز و عضو شورای پژوهشی مرکز تبریز خواهند بود.
این نشست در تبریز، خیابان شریعتی جنوبی مرکز پژوهشی تعلیم تربیت کاربردی تبریز در تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه برگزار می‌شود.
منبع:آموزش و پرورش
انتهای پیام/

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید

دسته ها