شما اینجا هستید : صفحه اصلی » نهادهای آموزشی » آموزش و پرورش » برگزاری هر نوع آزمونی در مدارس ابتدایی ممنوع است
آموزش و پرورش

برگزاری هر نوع آزمونی در مدارس ابتدایی ممنوع است

برگزاری هر نوع آزمونی در مدارس ابتدایی ممنوع است

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: دانش آموزان ابتدایی نباید درگیر رقابت‌های کاذب شوند و برگزاری هر نوع آزمونی در مدرسه‌های ابتدایی ممنوع است.

آموزگار کوشا – به گزارش ایرنا، محمود قاسمی روز پنجشنبه درنشست با راهبران آموزشی شهرستان ها و مناطق استان بوشهر افزود: سفره کاسبی بعضی از سودجویان از مسیر مدرسه‌ها می‌گذرد و موسسه‌ها و بعضی از مجموعه‌ها با هدف بازاریابی قصد ورود به مدرسه ها را دارند و مدیران باید هوشیار باشند.
وی اضافه کرد: پیشگیری نکردن از برگزاری آزمون‌ها در مدرسه‌ در آینده‌ای نزدیک باعث ایجاد شبه کنکور در دوره ابتدایی می‌شود.
وی یادآورشد: سودجویان قصد دارند دانش آموزان دوره ابتدایی را نیز همانند داوطلبان کنکور سرکیسه و این دانش‌آموزان را مجبور به خرید کتاب‌های تست بی‌ارزش با قیمت مضاعف کنند.
قاسمی گفت: اجرای طرح کانگرو، آی مت، چرتکه و دیگر طرح‌هایی که خارج از برنامه آموزش و پرورش است نباید در مدرسه‌ها اجرا شود.
وی ادامه داد: بعضی از پیش‌ دبستانی‌ها برای جلب مشتری به هر اقدامی دست می‌زنند این درحالی است که آموزش الفبا و چرتکه در پیش دبستانی‌ها ممنوع است وکارشناسان و بازرسان باید به‌صورت ویژه این مراکز را مورد بازدید قرار دهند.
این مقام مسوول گفت: برند سازی مدرسه‌ها که در بین عموم مرسوم شده باعث ایجاد معضل آموزشی در آموزش ابتدایی شده و اشتباه است.
قاسمی بیان کرد: باتوجه به توانایی معلمان و مدیران مدرسه‌ها هیچ یک از مدرسه‌های استان برتری خاص و محسوسی نسبت به دیگری ندارد.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: تفکیک دانش آموزان ممتاز و ضعیف فرصت یادگیری دانش‌آموزان را از هم‌سالان می‌گیرد.
قاسمی ادامه داد: با جداسازی دانش‌آموزان براساس کارنامه تحصیلی که بدون شک این کارنامه بیانگر عملکرد تربیتی و آموزشی هیچ یک از دانش‌آموزان نیست به دانش‌آموزان خیانت می‌شود و در صورت مشاهده این رویه با تذکر جدی روبرو خواهد شد.
وی تاکید کرد: نشاط بخشی و شاداب‌ سازی مدرسه‌های ابتدایی از الزام‌های آموزش و پرورش خوب است در همین ارتباط اجرای مراسم‌های شاد، مفرح و برنامه‌های پویا با رعایت شئونات اسلامی و مناسبت‌های مذهبی می‌تواند نقش پر رنگی
در روحیه دانش‌آموزان داشته باشد و نباید در اجرای این آئین‌ها افراط و تفریطی رخ دهد.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: دانش‌آموزان دوره ابتدایی باید کودکی کنند و مدرسه نباید با ایجاد فضای آموزشی صرف این کودکی را از آنان بگیرد.
قاسمی ادامه داد: سال گذشته بیش از یک هزار اتاق بازی مدرسه در بعضی از استان‌های کشور به صورت پایلوت برپا بود و بازخورد مثبتی داشت به همین دلیل استان بوشهر نیز در سال پیش رو با همکاری معاونت تربیت بدنی و سلامت از استان‌های اجرا کننده این طرح است.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

تعداد نظرات

برای ارسال نظر اینجا را کلیک کنید