خانه » نهادهای آموزشی » تاکید بر کمیته هدایت تحصیلی در مدارس
آموزش و پرورش نهادهای آموزشی

تاکید بر کمیته هدایت تحصیلی در مدارس

کریمی :باید نشاط را در محیط مدرسه گسترش دهیم و این را در چارچوب ارزشها و هنجارها گسترش دهیم.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، عبدالرسول کریمی معاون پرورشی و فرهنگی شهر تهران که در جمع مدیران متوسطه دوره اول، مدیران هنرستانها و مشاوران منطقه ۸ حضور یافته بود اعلام کرد که باید نشاط را در محیط مدرسه گسترش دهیم و این را در چارچوب ارزشها و هنجارها گسترش دهیم.
کریمی با بیان اینکه شادی حق مسلم نوجوانان است افزود: باید تلاش کنیم محیطی مفرح را برای آنان فراهم کنیم تاآنان بتوانند انرژی روحی و روانی خود را تخلیه کنند. و آزادانه در محیط مدرسه به گفتگو بپردازند. همچنین باید اهتمام جدی داشته باشیم که مهارتهای زندگی، مهارتهای فنی را نیز بیاموزند و از حافظه محوری اجتناب کنیم. در ضمن باید سعی کنیم با هماهنگی عاملان تربیتی تا می توانیم آسیب های اجتماعی را به حداقل برسانیم لذا باید به توسعه کانونها و اماکن تربیتی اقدام کنیم و دانش آموزان را درگیر فعالیت ها نماییم که کمتر به فضای مجازی روی بیاورند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران به تشکیل کمیته هدایت تحصیلی در سطح مدارس تأکید کرد و اعلام کرد: باید دانش آموزان را نسبت به هویت شغلی و تحصیلی بیشتر آشنا کنیم تا بتوانند با بینش آگاهی مناسب رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند. نوجوانان نیاز مبرمی دارند که به خودباوری برسند و به درک مناسبی از شغل و رشته در آینده خود داشته باشند.

گفتنی است: بعد از اتمام جلسه از نمایشگاه مشاغل که در محل اداره آموزش و پرورش منطقه ۸ برگزار شده بود دیدن کرد و از دانش آموزان و دست اندرکاران تشکر کرد.

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید

بیشترین بازدید مطالب

دسته ها