خانه » نهادهای آموزشی » «توسعه مدیریت» در منابع انسانی بدون منظومه اقتصادی هوشمند و کارآمد امکان‌پذیر نیست
آموزش و پرورش نهادهای آموزشی

«توسعه مدیریت» در منابع انسانی بدون منظومه اقتصادی هوشمند و کارآمد امکان‌پذیر نیست

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد؛
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: «توسعه مدیریت» در حوزه‌های منابع انسانی، مالی، تجهیزات و امکانات بدون منظومه اقتصادی هوشمند و کارآمد امکان‌پذیر نیست.
به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، به نقل از روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی، علی الهیار ترکمن با اشاره به اینکه منظومه فکری اقتصاد آموزش‌وپرورش مبتنی بر سند تحول بنیادین طراحی می‌شود، اظهار کرد: اقتصاد آموزش‌وپرورش به‌عنوان بزرگ‌ترین فصل مشترک دولت و مردم موضوع حائز اهمیتی است که باید بیش‌ازپیش به آن پرداخته شود، موضوعی که متأسفانه درگذشته مورد اقبال و توجه قرار نگرفته است.
الهیار اظهار کرد: آموزش‌وپرورش و اقتصاد دو مقوله ارزشمندی هستند که می‌توانند اثرات مثبت جلوبرنده‌ای نسبت به یکدیگر داشته باشند و بدون شک اقتصاد بدون آموزش‌وپرورش و نظام تعلیم و تربیت بدون تفکر اقتصادی جلو نخواهد رفت و باید تلاش کنیم تفکر اقتصادی البته به مفهوم مدیریت بهینه منابع انسانی و مالی در تاروپود مدیریت آموزش‌وپرورش نفوذ کند تا جایی که هیچ حرکتی بدون اندیشه اقتصادی طراحی و اجرا نشود.
دبیر اجرایی اولین همایش اقتصاد آموزش‌وپرورش ادامه داد: اساساً «توسعه مدیریت» در حوزه‌های منابع انسانی و منابع مالی و تجهیزات و امکانات بدون منظومه اقتصادی هوشمند و کارآمد امکان‌پذیر نخواهد بود ما باید بتوانیم تفکرات و اندیشه‌های نخبگان را در حوزه اقتصاد آموزش‌وپرورش جمع‌آوری و در برنامه‌ریزی‌های مدیریتی خودمان بکار ببندیم تا با اطمینان بیشتری در میدان‌های اجرایی گام برداریم.
علی الهیار ضمن تأکید بر نقش اساتید حوزه و دانشگاه، تمامی معلمان و دانشجو معلمان در فرآیند شکل‌گیری تفکر اقتصادی در آموزش‌وپرورش گفت: در همین راستا اولین همایش اقتصاد آموزش‌وپرورش با مشارکت دانشگاه علامه طباطبایی (ره) و وزارت آموزش‌وپرورش اجرا می‌شود تا گام نخستین ما برای ورود به این عرصه باشد و همایش‌ها و کارگاه‌های متعدد بعدی نیز طراحی و اجرا خواهد شد تا حلقه‌های فکری نخبگان در این امر مهم کامل شود و مدیران و متولیان نظام تعلیم و تربیت با بهره‌گیری از این گنجینه فکری به اصلاح ساختارها و برنامه‌ها بپردازند
شایان‌ذکر است، همایش اقتصاد آموزش‌وپرورش در روزهای شنبه و یک‌شنبه ۲۷ و ۲۸ بهمن‌ماه جاری در دانشگاه علامه طباطبایی (ره) برگزار می‌گردد. وزیر آموزش‌وپرورش، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات، جمعی از نـمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، اساتید دانشگاه، دانشجو معلمان، مدیران کل و معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی ادارات کل آموزش‌وپرورش سراسر کشور، معاونین وزیر و مدیران کل حوزه ستادی وزارت آموزش‌وپرورش از میهمانان و مدعوین اصلی این همایش هستند.
تاکنون بیش از ۴۶۰ چکیده مقاله و ۱۲۶ مقاله علمی به دبیرخانه این همایش تحویل‌شده که کار ارزیابی و دسته‌بندی آن توسط گروه داوران رو به اتمام است و نفرات برگزیده در همایش مزبور مقالات خود را ارائه خواهند کرد.
منبع:آموزش و پرورش
انتهای پیام/

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید

دسته ها

پربازدیدترین ها

مناسبت ها