خانه » دبستانی ها » خانم! اجازه سوال دارم
دبستانی ها مشاوره درسی

خانم! اجازه سوال دارم

سوال: فرزند من دوم دبستان است و در اولین آزمون زمان کم آورد برای رفع این مشکل چه توصیه‌ای دارید ؟

مشاور: لیلا خداوردیان :

 

پاسخ مشاور:

در آزمون‌های دوم دبستان برای هر سؤال یک یا دو دقیقه زمان پاسخ‌گویی در نظر گرفته شده است.برای بررسی علت این کمبود وقت لازم است کارنامه‌ی ایشان را بررسی کنید و البته از خود او نیز علت را جویا شوید. اگر در روخوانی سؤال‌ها مشکل دارد می‌تواند در آزمون‌های ابتدایی از مراقب جلسه بخواهد صورت سؤال را برایش بخواند و خود دانش آموز نیز روانخوانی را تقویت کند ولی اگر مدیریت زمان را نمی‌داند یعنی به پاسخ گویی سؤال‌های انتهایی دفترچه نرسیده و یا اگر سؤالی را بلد نیست بیش‌از اندازه روی آن زمان می‌گذارد، باید با شیوه‌های تکنیک ضربدر و منها و تکنیک” ف ش م ن” آشنا شود که پشتیبان می‌تواند این دو تکنیک را به او آموزش دهد تا در ارزیابی‌های کلاسی نیز از آن ها استفاده کند و نتیجه‌ی بهتری بگیرد.

سوال: هر کاری می‌کنم نمی‌توانم برنامه‌ریزی روزانه‌ام را اجرا کنم و همه‌ی درسهایم برای روز قبل آزمون روی هم جمع می‌شود.

مشاور: الهام شاهپوری :

پاسخ مشاور:

برنامه ریزی و داشتن مطالعه ی مناسب برای هر آزمون کار بسیار سختی است که در مراحل اولیه نیاز است برای دست یابی به این امر از کمک اولیا و پشتیبان خود استفاده نمایید. به این صورت که برای اجرای برنامه ی خود در هر روز از کنترل و پی گیری انجام برنامه های روزانه خود توسط این افراد کمک گرفته و بعد از عادت به اجرا در مراحل بعدی وابستگی خود را کمتر و فقط در زمینه هایی که به مشورت نیاز داشتید از ایشان کمک بگیرید. در ضمن سعی کنید کار هایی که قرار است در یک روز انجام دهید به صورت دقیق یادداشت و زمان بندی هر کار را به صورت کوتاه مدت در نظر بگیرید

منبع : کانون

از این مطلب خوشتون اومد ؟

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید

آرشیو

مطالب خواندنی