خانه » نهادهای آموزشی » دانشجویان انگلیسی ولخرج‌ترین دانشجویان جهان
دانشگاه نهادهای آموزشی

دانشجویان انگلیسی ولخرج‌ترین دانشجویان جهان

 نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد دانشجویان دانشگاه‌های انگلیس بیش از دانشجویان هر کشور دیگری طی دوره دانشجویی خود پول خرج می‌کنند.
آمار منتشر شده حکایت از آن دارد که دانشجویان در حالی‌بیشترین پول را خرج می‌کنند که کمترین درآمد را دارند.
در شرایطی‌که خانواده‌ها هزینه بالایی برای شهریه دانشگاه و خدمات آن پرداخت می‌کنند، هزینه تفریحات دانشجویان به یک معضل جدی برای خانواده‌ها تبدیل شده است.
براساس نظرسنجی صورت گرفته، دانشجویان صرف نظر از اجاره خانه ماهانه دست کم مبلغ ۳۶۴ پوند خرج می‌کنند که بخش قابل توجهی از‌ آن (۱۰۶ پوند)، برای غذا صرف می‌شود.
دانشجویان انگلیسی به طور متوسط ماهانه ۶۴ پوند برای نوشیدنی، ۴۷ پوند حمل و نقل و ۳۴ پوند نیز برای لباس هزینه می‌کنند.
کارشناسان دانشگاهی می‌گویند، اینکه دانشجویان بعد از پرداخت مبلغ اجاره بها پولی در جیب داشته باشند نشانه خوش‌شانسی آنها است؛ چون در دوره دانشگاه ذخیره کردن پول برای مخارج یک ماه بسیار کار دشواری است و دانشجویان که در دوره مدرسه هیچ آموزشی برای پس‌انداز کردن ندیده‌اند، در مدیریت هزینه‌های خود ناتوان هستند.
بررسی‌ها همچنین نشان داده است، دانشجویان کالج دانشگاهی لندن، کمبریج و کینگستون بیش از دانشجویان دیگر دانشگاه‌ها پول خرج می‌کنند.
آموزش عالی انگلیس گفته، هر دانشجو به طور متوسط سالانه ۲۵۰۰ پوند کمک هزینه تحصیلی دریافت می‌کند تا از پس مخارج خود برآید.

منبع:فارس

انتهای پیام/

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید

بیشترین بازدید مطالب

دسته ها