خانه » کنکور » کنکور سراسری » دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۷
کنکور سراسری کنکور98

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۷

دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله و هر سال ۲ بار در مقاطع کاردانی پیوسته،کاردانی ناپیوسته،کارشناسی پیوسته وکارشناسی ناپیوسته اقدام به پذیرش بدون کنکور داوطلبان می کند . داوطلبان بدانند بیش از ۹۵ درصد رشته محل های دانشگاه آزاددر مقاطع کاردانی وکارشناسی غیر از رشته های گروه پزشکی بدون کنکور هستند و بنابراین ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن۹۷ فرصت خوبی برای تحصیل در رشته و دانشگاه مورد علاقه بدون شرکت در کنکور سراسری برای داوطلبان است. یکی دیگر از عواملی که باعث ترغیب داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور می شود، عدم تاثیر معدل و سوابق تحصیلی در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.
از آنجایی که شرط معدل برای قبولی وجود ندارد بنابراین هر داوطلب با هر معدلی می تواند یکی از رشته محل های مشخص شده دردفترچه انتخاب رشته را انتخاب کرده و در آن پیش ثبت نام کند . اگر بعد از ثبت نام متوجه شدند در انتخاب رشته محل مدنظر خود دچار اشتباه شده اند یا از انتخاب خود پشیمانند ، می توانند با خرید یک کارت اعتباری دیگر ، مجددا در ثبت نام شرکت کنند.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۷
داوطلبان لازم است قبل از ثبت نام ابتدا دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد را به دقت ملاحظه کنند چون در این دفترچه به موضوعات مهمی همچون شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در رشته های بدون کنکور ، زمان و نحوه ثبت نام، انواع تسهیلات اعطایی به دانشجویان مقاطع مختلف ( کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری )، ضوابط و مقررات انصراف از تحصیل پرداخته شده و مهمتر از همه اینکه کد رشته محل ها نیز در دفترچه درج گردیده است.
زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۷
دانشگاه آزاد دو نیمسال ( مهر و بهمن ) اقدام به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می کند. ثبت نام ورودی مهر از اواخر مرداد یا اوایل شهریور ماه آغاز می شود همچنین ثبت نام ورودی بهمن نیز از اواخر آذر یا اوایل دی ماه آغاز می شود. در رابطه با نحوه ثبت نام داوطلبان باید بدانند که ثبت نام رشته های بدون دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org انجام می گیرد. به این نکته نیز توجه داشته باشند که انتخاب رشته بدون کنکور با انتخاب رشته با کنکور دانشگاه آزاد متفاوت است. در انتخاب رشته با کنکور امکان انتخاب ۱۰۰ کد رشته محل را داوطلب خواهد داشت ولی در ثبت نام رشته های بدون کنکور فقط مجاز به انتخاب یک ک رشته محل می باشند، چرا که ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیازی به اعلام نتایج ندارد و داوطلب به محض ثبت نام ، پذیرفته خواهید شد مگر آن که ظرفیت رشته محل انتخابی شما تکمیل شده باشد.

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید