خانه » مشاوره » دفتر برنامه‌ریزی، دفتر خاطرات
مشاوره مقالات مشاوره ای

دفتر برنامه‌ریزی، دفتر خاطرات

بسیاری از ما روزی تصمیم می‌گیریم که خاطراتمان را بنویسیم تا روزی آن را بخوانیم و از سپری کردن روزهای شیرین و گاهی سخت زندگی‌مان لذت ببریم و تجربه کسب کنیم، اتفاق‌های خوب زندگی‌مان را تکرار کنیم و از اشتباهاتمان درس بگیریم.

 

بعضی‌ها مدتی که می‌گذرد خسته می‌شوند و یک‌سری هم هستند که همیشه می‌نویسند و حتی کتابی از خاطرات خود به چاپ می‌رسانند.

در مورد دفتر برنامه‌ریزی هم موضوع به همین شکل است. از یک روز تصمیم می‌گیرید با برنامه‌ریزی درس بخوانید و ساعت مطالعه‌تان را بنویسید. بعضی‌ها از این‌که بعد از چند هفته نتیجه نگرفتند جا می‌زنند، اما بعضی‌های دیگر صبوری می‌کنند و نتیجه‌ی صبرشان را هم می‌گیرند.

دفتر برنامه‌ریزی بدون شک برای شما دانش‌آموزان یک مسیر است. مسیری که شما را به موفقیت می‌رساند. فقط باید بدانید چگونه از آن استفاده کنید. فراموش نکنید در هفته‌های اول قرار نیست یک قهرمان باشید. فقط کافی است که خودتان باشید و ساعت مطالعه و برنامه‌تان را بنویسید. بعد از شرکت در آزمون‌ها و گرفتن بازخورد، دوباره به سراغ دفترتان بروید. روش‌های موفقیت خود را بنویسید. اشتباه‌های خود را بیابید و آن‌ها را کنار بگذارید.

سعی کنید به مرور زمان ساعت مطالعه‌ی خود را افزایش دهید. برای افزایش ساعت مطالعه باید بدانید کدام درس‌ها اولویت بیش‌تری دارند. برای پیدا کردن اولویت‌ها به سراغ برنامه‌ی راهبردی و پیمانه‌ها بروید.

در هدف‌گذاری ساعت مطالعه‌ی خود، رویا پرداز نباشید. واقع‌بینانه هدف‌گذاری کنید و تمام ‌تلاش خود را برای رسیدن به هدفتان به کار بگیرید.

بعد از چند ماه به یک تعادل در مطالعه می‌رسید و درس خواندن برای شما یک عادتِ دل‌نشین و لذت‌بخش می‌شود.از آن جایی که نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده‌اید خواهید توانست بین کمیت و کیفیت مطالعه‌تان تناسب برقرار کنید.

در نهایت خواهید دید که یک قهرمان به معنای واقعی کلمه شده‌اید.

منبع:کانون

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید

بیشترین بازدید مطالب

دسته ها