خانه » دبستانی ها » کلکسیون روش ها » روش مطالعه‌ی درس زبان انگلیسی
کلکسیون روش ها

روش مطالعه‌ی درس زبان انگلیسی

filesell

زبان انگلیسی آخرین درسی است که در دفترچه‌ی سوالات عمومی با آن روبه‌رو می‌شوید. یاد گرفتن یک زبان غیر از زبان مادری در کنار تمام دشواری‌هایی که ممکن است برای شما در پی داشته باشد، می‌تواند بسیار لذت‌بخش هم باشد.

 

با توجه به بررسی کنکورهای گذشته، روال کلی سوالات درس زبان کاملا مشخص ا ست. ۳ تست اول از مبحث گرامر،۷ تست از لغات، ۵ کلوز تست و ۱۰ تست آخر از مبحث ریدینگ یا همان درک‌مطلب مطرح می‌شود. اگر بنا باشد کنکور سال ۹۸ که اولین کنکور عزیزان نظام جدید است هم با همین روال پیش برود، کار شما از همین ابتدای ماجرا مشخص است.

البته چنان‌چه ترتیب سوالات یا بودجه‌بندی هر مبحث تغییر کرد، نباید نگران باشید، چرا که این تغییر برای همه‌ی داوطلبان کنکوری یکسان است.

زبان از جمله درس‌های فرار شما محسوب می‌شود. به طوری که بسیاری از اساتید این درس هم نیاز به مرور دارند تا بتوانند همیشه آمادگی خوبی داشته باشند. بنابراین این تفکر را از ذهنتان خارج کنید که با یک‌بار مطالعه‌ی لغات این درس، میتوانید به تسلط برسید. باید تا کنکور، به دفعات مباحث مختلف درس زبان را تکرار کنید تا به درجه‌ی قابل‌قبولی از نظر آمادگی برسید.

توصیه می‌کنیم هر شب در حدود ۱۵ دقیقه برای مرور لغات این درس وقت بگذارید.

خودتان را فقط محدود به لغات کتاب درسی نکنید. تا می‌توانید لغات جدید مطالعه کنید. از کتاب ۵۰۴ لغات مهم هم می‌توانید استفاده کنید.

پرونده‌ی مبحث گرامر را هرچه زودتر ببندید و حتما یک خلاصه‌ی عالی برای گرامر زبان آماده کنید که برای مرور بتوانید از آن استفاده کنید.

در مورد دو مبحث کلوز تست و ریدینگ، باید مهارت متن خوانی خودتان رو تقویت کنید. بهترین کار برای کسب این مهارت، پاسخ‌گویی به متن‌های درک مطلب و کلوز تست کنکورهای گذشته است. به همین منظور توصیه می‌شود که یک شب در میان یک مجموعه‌ی کلوز و ریدینگ را پاسخ بدهید.

تست زنی را فراموش نکنید. توجه داشته باشید که تسلط بر روی لغات درس زبان، تضمینی برای پاسخ دادن به تست‌های لغات نیست. شما باید دانش خودتان را ارزیابی کنید و بتوانید نحوه‌ی اصولیِ مطالعه‌ی صورت تست لغات را یاد بگیرید. لغات زبان از محدود مبحث‌هایی است که زدن تست تالیفی با کیفیت و خلاقانه، می‌تواند کمک زیادی به شما بکند.

منبع:کانون

از این مطلب خوشتون اومد ؟

مطالب را در شبکه های اجتماعی خودتان به اشتراک بگذارید
filesell

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرها

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید