خانه » دبستانی ها » کلکسیون روش ها » روش مطالعه درس اقتصاد
کلکسیون روش ها

روش مطالعه درس اقتصاد

filesell

به نام خدا

در آزمون سراسري ۱۵ سؤال (معمولاً از هر درس يک سؤال) طرح مي‌شود و يکي از درس‌هاي کليدي و رتبه‌ساز در رشته‌ي انساني به حساب مي‌آيد.

 

ارزش درس اقتصاد در کنکور: درس اقتصاد در زيرگروه ۱ کنکور سراسري ضريب (۱)، در زيرگروه‌هاي ۲ و ۴ ضريب (۲) و در زيرگروه ۳ يعني براي رشته‌هاي حسابداري، اقتصاد، خبرنگاري و انواع مديريت با ضريب (۳) اهميت بسزايي دارد. حدود ۹۰/۵۱ درصد قبول‌شدگان کنکور سراسري اين درس را بين ۱۰ تا ۴۰ درصد مي‌زنند.

درس اقتصاد از سه بخش تشکيل شده است:

۱٫ مفهومي: مطالب مفهومي کتاب اقتصاد شامل اقتصاد در تعليم اسلام، محاسبه‌ي توليد کل جامعه، تورم، عرضه و تقاضا، بهره‌وري (سياست‌هاي پولي و مالي)، توزيع درآمد و معيار سنجش آن، تأثير عملکرد افراد بر متغيرهاي کلان، اهميت بودجه‌ي کل کشور و انواع نرخ‌هاي مالياتي و دولت توسعه است.

۲٫ مسائل: مسائل اين درس شامل محاسبه‌ي ماليات، ارزش افزوده‌ي صرفه‌جويي در مصرف برق، نرخ اشتغال و بيکاري، عرضه و تقاضا، استهلاک درآمد ملي، ناخالص ملي، درآمد و سود و زيان و محاسبه‌ي نسبت دهک‌ها به يکديگر است.

۳٫ جنبه‌ي حفظي

توصيه‌هايي براي مطالعه‌ي درس اقتصاد:

– درس اقتصاد را سطر به سطر، پاراگراف به پاراگراف و عميق بخوانيد، بفهميد و جزئيات و نکات آن را استخراج کنيد.

– نکات استخراج‌شده را طبقه‌بندي کنيد و تست‌هاي طبقه‌بندي‌شده را پاسخ دهيد.

– موضوع‌هاي مبهم را خوب رفع اشکال کنيد و نکات آن را استخراج کرده و در کتاب خودآموزي وارد کنيد.

– در مرحله‌هاي بعد روي اشکالات متن درس و تست‌ها تمرکز کنيد.

– مهم‌ترين کار شما در اين درس اشکال‌گيري دقيق است. اين کار با استفاده از قدرت تشخيص خود پس از تمرين و تست کار کردن و مارک‌دار کردن آن‌ها امکان‌پذير است.

از این مطلب خوشتون اومد ؟

مطالب را در شبکه های اجتماعی خودتان به اشتراک بگذارید
filesell

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرها

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید