خانه » نهادهای آموزشی » روند تشکیل شورای عالی انجمن اولیا و مربیان آغازشده است
آموزش و پرورش نهادهای آموزشی

روند تشکیل شورای عالی انجمن اولیا و مربیان آغازشده است

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان؛
مدیرکل انجمن اولیا و مربیان در جمع مدیران آموزش‌وپرورش مناطق و نواحی استان خوزستان اظهار کرد: با دستور وزیر آموزش‌وپرورش روند تشکیل شورای عالی انجمن اولیا و مربیان آغازشده است تا پیش از پیش شاهد مشارکت خانواده‌ها در فرآیند تصمیم سازی باشیم.
آموزگارکوشا – به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، نورعلی عباسپور در جمع مدیران آموزش‌وپرورش مناطق و نواحی استان خوزستان، تحول در آموزش‌وپرورش را منوط به اجرای صحیح مدرسه محوری دانست و اظهار کرد: بدون اهمیت بخشی به کانون مدرسه، توسعه‌ای در آموزش‌وپرورش اتفاق نخواهد داد.
وی بابیان اینکه مهم‌ترین سرمایه یک جامعه نیروی انسانی است، خاطرنشان کرد: خانواده مهم‌ترین کانون جامعه است و توجه به این نهاد زمینه‌ساز تربیت نیروی انسانی پویا و توانمند خواهد شد و افزایش آگاهی خانواده‌ها در ارتباط با وظایف تربیتی و آموزشی آن‌ها می‌تواند بسیاری از مشکلات مدرسه را مرتفع کند و این مهم تنها از طریق تقویت انجمن‌های اولیا و مربیان در مدارس محقق می‌شود.

عباسپور با اشاره به تدوین منشور حقوق خانواده در وزارت آموزش‌وپرورش، گفت: در این منشور وظایف تربیتی خانواده‌ها نسبت به نهاد مدرسه مشخص‌شده است و وظایف مدارس در قبال والدین و دانش آموزان به‌صورت کامل تعیین‌شده است.
وی از تشکیل شورای عالی انجمن اولیا و مربیان در آینده‌ای نزدیک در وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد و اظهار کرد: با دستور وزیر آموزش‌وپرورش روند تشکیل شورای عالی انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش آغازشده است تا پیش از پیش شاهد مشارکت خانواده‌ها در فرآیند تصمیم سازی در سطح وزارت باشیم.
مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش ادامه داد: تقویت نقش خانواده‌ها در حوزه تعلیم و تربیت مهم‌ترین رویکرد مجموعه انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش است لذا در مرحله اول اتاق اولیا و مربیان در ۱۰مدارس کشور ساخته خواهد شد.
عباسپور جهت‌دهی به مطالبات دانش آموزان و زمینه‌سازی برای پاسخگویی به این مطالبات مهم‌ترین وظیفه نهاد انجمن اولیا و مربیان دانست.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید

دسته ها