شما اینجا هستید : صفحه اصلی » اخبار » آموزشی و مدارس » “زبان اشاره” در کتاب‌های درسی مدارس گنجانده شود
آموزشی و مدارس

“زبان اشاره” در کتاب‌های درسی مدارس گنجانده شود

"زبان اشاره" در کتاب‌های درسی مدارس گنجانده شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حداقل‌های” زبان اشاره” باید در کتب درسی گنجانده شود و این کار با کمک و همراهی بهزیستی و آموزش و پروش انجام شود.

آموزگار کوشا – به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد شریعتمداری در دیدار با جمعی از ناشنوایان خواستار فهم بهتر چالش‌های ناشنوایان و تلاش جدی برای رفع آنان شد و اظهار کرد: باید زبان فریاد سکوت ناشنوایان باشیم و سازمان بهزیستی به عنوان محور خدمت‌رسانی به ناشنوایان باید در کنار وزارت بهداشت و سایر سازمانهای حمایتی و صدا و سیما برای پیگیری مطالبات و رفع مشکلات ناشنوایان باید تلاش کنند.
شریعتمداری مشکلات افراد ناشنوا در برقراری ارتباط در محافل عمومی و اداری را مهم دانست و گفت: باید مشکلات در حوزه ناشنوایان از بین برود.
به گفته وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، حداقل‌های زبان اشاره باید در کتب درسی گنجانده شود و این کار باید با کمک و همراهی بهزیستی و آموزش و پروش انجام شود.
وی در این دیدار گفت: کمیسیون مشترک سه جانبه متشکل از سازمان بهزیستی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت رفاه باید امکانات برای ایجاد اشتغال ناشنوایان را بسیج کند.
شریعتمداری از آمادگی وزارت رفاه برای توسعه فرهنگ آموزش زبان اشاره و به رسمیت شناختن آن خبر داد و گفت: در این زمینه اگر نیاز به قانون داشته باشد ما آن را پیگیری می‌کنیم و سازمان بهزیستی در اولین فرصت متن لایحه را تنظیم کند و آن را به جلسه هیئت وزیران خواهم برد و برای تصویب آن تلاش خواهیم کرد تا یک مرجع قانونی باشد و ما آن را در وزارت رفاه پیگیری خواهیم کرد.
منبع : تسنیم

انتهای پیام/

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

تعداد نظرات

برای ارسال نظر اینجا را کلیک کنید

فهرست عناوین