خانه » خواندنی ها و دیدنی ها » سوراخ بالای گوش برخی افراد چیست؟
خواندنی ها و دیدنی ها سوال روز

سوراخ بالای گوش برخی افراد چیست؟

به گزارش ایسنا، در ایالات متحده آمریکا تنها ۰٫۱ درصد، در بریتانیا ۰٫۹ درصد و در آسیا و بخش‌هایی از آفریقا چهار تا ۱۰ درصد از مردم این حفره را دارند. این عارضه در کره جنوبی در پنج درصد افراد مشاهده می‌شود و به طور کلی در بین مردم افریقا و نژادهای آسیایی شایع‌تر است.

این نقص معمولا بر روی یک گوش دیده می‌شود، اما تقریبا در نیمی از افراد بر روی هر دو گوش وجود دارد. این پدیده در واقع یک اختلال مادرزادی به نام سینوس جلوی گوشی است و به خودی خود آسیبی به فرد نمی‌رساند اما می‌تواند مستعد عفونت باشد.

سوراخ کوچک روی گوش معمولا براثر اولین و دومین کمان حلقی ایجاد می‌شود. این کمان‌ها ساختارهایی هستند که در طول تکوین جنین در تمام مهره‌داران دیده می‌شوند. در پستانداران این کمان‌ها ساختارهای مربوط به سر و گردن را تشکیل می‌دهند، اما در ماهی‌ها منجر به شکل گیری آبشش نیز می‌شوند.

زیست‌شناسان بر این باورند که این سوراخ‌ها احتمالا بقایای تکاملی آبشش ماهی‌ها هستند. البته این هنوز یک تئوری است که باید از نظر علمی مورد آزمون قرار بگیرد. با این وجود چندان هم دور از امکان نیست.
منبع : ایسنا

از این مطلب خوشتون اومد ؟

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید

آرشیو

مطالب خواندنی