خانه » خواندنی ها و دیدنی ها » روانشناسی و یادگیری » شادی و یادگیری، منابع بی‌پایان بهره‌وری
روانشناسی و یادگیری

شادی و یادگیری، منابع بی‌پایان بهره‌وری

چه چیزهایی شما را شادمان می‌کند؟ شناختن مواردی که احساس شادمانی درونی شما را فعال می‌کند اصلاً کار دشواری نیست. موارد شاد‌ی‌بخش برای هر کس تعاریف و ابعاد متفاوتی دارد. برخی افراد با تعامل پویا با جهان اطراف احساس شادی بیش‌تری دارند. این اصل در برون‌گرایی آن‌ها نمود بیش‌تری پیدا می‌کند و برای گروهی دیگر، دنبال کردن یک پروژه‌ی هیجان‌انگیز است که شادی‌آفرین است. شاید بتوان به مواردی مثل گذراندن اوقات فراغت در کنار خانواده یا ورزش کردن با دوستان اشاره کرد یا موارد شخصی‌تری مانند خواندن یک داستان مورد علاقه. آن‌چه مهم است نقش تأثیرگذار موارد شادی‌آفرین در روحیه‌ی افراد است. این موارد ارتباط کاملا مستقیمی با بازیابی تمرکز و انگیزه دارند و درنهایت باعث بهبود بهره‌وری ذهنی می‌شوند. صرف زمان برای موضوعات شادی‌آفرین می‌تواند ذهن شما را به سطوح بالاتری از بهره‌وری سوق دهد. در برنامه‌ی روزانه حتماً نیم‌ساعت را برای شاد بودن در نظر بگیرید. این سه ساعت و نیم در هفته به تعالی ذهن شما اختصاص دارد.
شاید یکی از مواردی که هیچ گاه نتوانیم آن را در قاب شرایط سنی بگنجانیم میل به یادگیری باشد. از نگاه‌های پرسشگرانه‌ی کودکی تا روزنامه‌هایی که در سال‌های کهن‌سالی ورق می‌خورد نشان از میل ذاتی افراد به یادگیری دارد. یادگیری همان گونه که یکی از عرصه‌های کاربرد بهره‌وری ذهنی است به شکل متقابل بر افزایش آن نیز تأثیر می‌گذارد. به عبارت دیگر، تمرکز بر یادگیری یکی از مهم‌ترین راهکارهای افزایش بهره‌وری ذهنی است. برای حفظ آهنگ یادگیری، خود را در چالش یادگیری روزانه‌ی یک مطلب جدید قرار دهید. کتاب‌های دائره‌المعارف فقط منبعی برای تحقیق نیستند؛ می‌توانند گنجینه‌ای از نکات ناب علمی برای افزایش معلومات شما باشند. مطالعه‌ی کتاب در موضوعات مختلف کارایی ذهن شما را در یادگیری مطالب چندبرابر خواهد کرد.
منبع : www.entrepreneur.com

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید

بیشترین بازدید مطالب

دسته ها