خانه » نهادهای آموزشی » شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۷ – ۹۸
دانشگاه نهادهای آموزشی

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۷ – ۹۸

دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بزرگ ترین مراکز آموزشی و پژوهشی در ایران و جهان است . با توجه به رشد قابل ملاحظه متقاضیان آموزش عالی کشور و محدودیت ظرفیت پذیرش رشته محل های دانشگاه های سراسری ، این مرکز اقدام به پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف من جمله مقطع کارشناسی ارشد می نماید . از آن جایی که این مرکز جزو دانشگاه های غیر دولتی محسوب می شود ، تامین هزینه های آن از راه های مختلفی چون اخذ شهریه از دانشجویان صورت می گیرد . از این رو داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ توجه داشته باشند که در صورت شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و قبولی در یکی از واحدهای این دانشگاه مستلزم پرداخت شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۷ – ۹۸ می باشند . شاید قبولی و ادامه تحصیل در یکی از واحدهای دانشگاه های سراسری مقرون به صرفه باشد ولی بسیاری از داوطلبان به دلایل مختلفی چون عدم کسب رتبه قبولی دانشگاه های سراسری ، مسافت یا رشته مورد علاقه ، این دانشگاه را انتخاب می نمایند . در ادامه شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۷ – ۹۸ را برای داوطلبانی که با توجه به کارنامه کارشناسی ارشد مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۷ شده و علاقه مند به انتخاب رشته محل های آن می باشند قرار می دهیم .
شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۷ – ۹۸
در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای سال تحصیلی ۹۷ – ۹۸ از سوی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر نشده است . از این رو برای آشنایی داوطلبان با میزان تقریبی شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، جدول شهریه سال گذشته این دانشگاه را ارائه داده ایم .

 

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال تحصیلی ۹۶ – ۹۷ ( ریال )
گروه آموزشی شهریه ثابت شهریه متغیر نظری – عملی بیمه خدمات آموزشی
علوم انسانی ۱۶,۹۰۰,۰۰۰ ۱,۱۹۲,۰۰۰ ۲۲,۰۰۰ تا ۱۱۷,۰۰۰ ۱,۱۰۰,۰۰۰ تا ۱,۲۹۸,۰۰۰
سایر گروه ها ۱۸,۵۰۰,۰۰۰ ۱,۱۹۲,۰۰۰ ۲۲,۰۰۰ تا ۱۱۷,۰۰۰ ۱,۱۰۰,۰۰۰ تا ۱,۲۹۸,۰۰۰
پیراپزشکی ۳۳,۵۰۵,۰۰۰ ۲,۱۷۹,۲۰۰ ۲۲,۰۰۰ تا ۱۱۷,۰۰۱ ۱,۱۰۰,۰۰۰ تا ۱,۲۹۸,۰۰۱

بر اساس جدیدترین اخبار منتشر شده شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۷ – ۹۸ به میزان ۱۰ الی ۱۵ درصد افزایش خواهد داشت .

طبق بخشنامه سال گذشته دانشگاه آزاد ، نرخ افزایش شهریه پایه و متغیر ۹۶ نسبت به شهریه سال ۹۵ به میزان ۱۰ درصد تعیین شده بود . بنابراین پیش بینی می شود مبالغ درج شده در جدول مذکور نیز با افزایش ۱۰ درصدی در سال تحصیلی ۹۷ – ۹۸ همراه باشد که در صورت اعلام به روزرسانی خواهد شد .

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید