خانه » مشاوره » فواید استفاده از جعبه لایتنر
مشاوره مقالات مشاوره ای

فواید استفاده از جعبه لایتنر

در این پست برای شما عزیزان مطالبی درباره جعبه لایتنر توضیح داده ایم :

 

یکی از روش‌های موثر برای یادگیری و حفظ کردنِ مطالب، استفاده از جعبه‌ی لایتنر است.

اگر کسی مطلبی را به خوبی فرا بگیرد، بعد از یک روز تا یک هفته حدود ۴۵ درصد آن را فراموش می‌کند و بعد از یک ماه، حدود ۸۰ درصد از آن مطلب را فراموش می‌کند. پس فقط در حدود ۲۰ درصد از آن مبحث وارد حافظه‌ی بلند مدت ما می‌شود.

جعبه‌ی لایتنر برنامه‌ی یادگیری را به گونه‌ای تنظیم می کند تا با بیش‌ترین تکرار، مطالب به حافظه‌ی بلندمدت هدایت شوند. ضمنا یکی از مزایای جعبه‌ی لایتنر این است که از تکرارهای غیر‌ضروری جلوگیری می‌کند. برای آن که مطالب را از حافظه‌ی کوتاه مدت به حافظه‌ی بلندمدت انتقال دهید نیازمند تکرارهای مداوم و به اندازه هستید. وقتی یک صفحه را برای چند بار مطالعه می‌کنید، مطالبی را که بلد هستید مجددا” می‌خوانید. درصورتی که این مطالب نیاز به تکرارهای مداوم ندارند و این کار باعث اتلاف وقت و بی حوصلگی شما می‌شود. اما جعبه‌ی لایتنر فقط مطالب رام نشدنی را شکار کرده و ما را وادار به تکرار آن‌ها می‌کند.

جعبه‌ی لایتنر به شما این امکان را می‌دهد که در زمان محدودتر و با کیفیت بهتر، مطالب بیش‌تری را به خاطر بسپارید. یکی دیگر از فواید جعبه‌ی لایتنر آرامش دادن به ذهن است. چرا که شما زمانی که نکته‌ای را در آن یادداشت می‌کنید دیگر اضطراب فراموشی آن مطلب را ندارید. بنابراین بهتر است که تمام دانش‌آموزان برای تسهیل در امر یادگیری، از این جعبه و فواید آن بهره‌مند گردند.

فواید استفاده از جعبه لایتنر

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید

دسته ها