خانه » مشاوره » مدیریت زمان را از تابستان تمرین کنیم
مشاوره مقالات مشاوره ای

مدیریت زمان را از تابستان تمرین کنیم

در این مطلب می خوانید که چگونه با مدیریت زمان را از تابستان تمرین کنیم .

۱٫مدیریت زمان به معنای استفاده‌ی مناسب از زمانی که در این فصل در اختیار داریم. در فصل تابستان به دلیل این‌که برنامه‌ی کم‌حجم‌تری به نسبتِ سال تحصیلی داریم، بهتر می‌توانیم مدیریت زمان را تمرین کنیم. عادات خوبی چون سحرخیزی، استراحت‌های کوتاه اما مفید بین ساعت‌های درسی، رعایت تعادل مطالعاتی و مدیریتِ کلیِ ساعاتی که در یک روز در اختیار ماست، گنجینه‌هایی است که در این فصل می‌توانیم به آن‌ها دست پیدا کنیم. مدیریتِ زمان آن‌قدر مهم است که با کمک آن می‌توانیم همزمان هم به برنامه‌ی درسی خود رسیدگی کنیم و هم استراحت و تفریحاتِ پویا و اثربخش داشته باشیم.

۲٫مدیریت زمان به معنای مدیریتِ زمانی که در جلسه‌ی آزمون برای تست‌زنی در اختیار داریم. این نوع از مدیریت زمان نیز بسیار مهم و کاربردی است و بهتر است از فصل تابستان، در منزل و با کمک تکنیک‌هایی چون ضربدر-منها و زمان نقصانی، به هنگام حل پیمانه‌های تستی آن را تمرین کنیم. خیلی مهم است که وقتی مطالب درسی را می‌خوانیم، بتوانیم در زمانِ مقرر در جلسه‌ی آزمون، به سوالات پاسخ دهیم. هر اندازه تمرینمان برای رعایت زمان بیشتر باشد، سرعت عملمان بالاتر خواهد بود.

بنابراین هر دو نوعِ مدیریت زمان را در همین فصل در کنار هم تمرین می‌کنیم تا با اطمینان بیشتری به سمت هدف گام برداریم.

انتهای پیام/

محبوب کن - فیس نما

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید

دسته ها