شما اینجا هستید : صفحه اصلی » اخبار » معرفی دانشگاه‌های برگزیده در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها
اخبار دانشگاه و مراکز آموزشی

معرفی دانشگاه‌های برگزیده در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها

در مراسم هفته پژوهش ایرانداک، دانشگاه‌های برگزیده سال تحصیلی ۱۳۹۶-۱۳۹۷ در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها، رساله‌ها و پیشنهاده‌ها اعلام شدند.

در مراسم هفته پژوهش ایرانداک، دانشگاه‌های برگزیده سال تحصیلی ۱۳۹۶-۱۳۹۷ در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها، رساله‌ها و پیشنهاده‌ها اعلام شدند.
بر اساس این گزارش از تاریخ ۱/۷/۱۳۹۶ تا ۳۱/۶/۹۷، ۳۳۹ موسسه با سامانه ملی ثبت پایان‌نامه، رساله و پیشنهاده همکاری داشته‌اند و ۵۵۴۱۹ پارسا (پایان‌نامه و رساله) و ۳۱۷۵۰ پیشنهاده (پروپوزال) در این سامانه ثبت شده است. این سامانه در نشانی SABT.IRANDOC.AC.IR در دسترس همگان گذارده شده است.
دانشگاه های تربیت مدرس، علامه طباطبایی و پیام نور استان تهران در دانشگاه های منطقه یک کشور رتبه های اول تا سوم، دانشگاه های گیلان، مازندران و صنعتی نوشیروان بابل رتبه های اول تا سوم در میان دانشگاه های منطقه دو کشور، دانشگاه های تبریز، ارومیه و زنجان در میان دانشگاه های منطقه سه کشور، دانشگاه های قم، جامعه المصطفی و بین المللی امام خمینی قزوین در میان دانشگاه های منطقه چهار کشور رتبه های اول تا سوم را کسب کردند. این رتبه بندی برای مجموع ۱۰ منطقه آمایش سرزمین آموزش عالی انجام شده و در نشانی ایرانداک https://irandoc.ac.ir/news/3044 در دسترس است.
همچنین از میان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت، شاهرود، بندرعباس، نراق و گچساران به ترتیب اول تا ششم شدند.
به گزارش ایرنا، تحقق شاخص‌های چشم‌اندازی نقشه جامع علمی کشور مرتبط با آمایش آموزش‌عالی و راهبردهای کلان «نقشه جامع علمی کشور» و سیاست‌های اجرایی مصوب آن و همچنین توزیع عادلانه منابع، ایجاد فرصت‌های برابر، توزیع مأموریت آموزش نیروی انسانی متخصص مورد نیاز، استفاده از مزیت‌های منطقه‌ای، کاهش تمرکز و جلوگیری از تجمع امکانات٬ مشارکت دانشگاه‌ها در تصمیم‌گیری و موضوعات ملی و فرااستانی؛ نظام آموزش‌عالی کشور از نظر آمایش سرزمینی به ۱۰ کلان منطقه تقسیم شده است.
منبع : ایرنا

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

تعداد نظرات

برای ارسال نظر اینجا را کلیک کنید