خانه » اخبار » معلمان مهارت‌های امدادی را فرامی گیرند
آموزشی و مدارس اخبار

معلمان مهارت‌های امدادی را فرامی گیرند

رئیس سازمان جوانان هلال احمر، از امضای تفاهم نامه ای با دانشگاه فرهنگیان به منظور آموزش مهارت های امدادی به معلمان در سراسر کشور خبر داد.

شهاب الدین صابونچی روز چهارشنبه در مراسم انعقاد تفاهم نامه مشترک بین دانشگاه فرهنگیان و سازمان جوانان هلال احمر، با اشاره به اینکه در کشور ما امکان وقوع ۷۵ درصد از حوادث طبیعی شناخته شده در دنیا وجود دارد، گفت: باید آمادگی مقابله با این حوادث در همه اقشار جامعه وجود داشته باشد و برای دستیابی به این مهم، آموزش‌های نظری کفایت نمی‌کند و باید آموزش‌های مهارتی را در دستور کار قرار دهیم.

وی افزود: هلال احمر به دلیل اینکه از نظر سرمایه‌های اجتماعی مورد توجه طیف گسترده مردم است، می‌توان آن را نهادی سرمایه‌دار دانست. همچنین از آنجایی که جایگاه دانشگاه فرهنگیان به عنوان نقطه اتصال آموزش عالی و آموزش و پرورش ارزنده است، با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه در سراسر کشور، شاهد آشنایی بیش از پیش جامعه فرهنگیان و معلمان و به تبع آنان دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها با اصول و اهداف هلال احمر و مهارت های مختلف مرتبط با آن خواهیم بود.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با بیان اینکه ما اصرار داریم از سنین کودکی و نوجوانی، علاقه‌مندان را جذب و آموزش‌های لازم را برای توانمندسازی آنها بکار گیریم، اضافه کرد: یکی از مصادیق این همیاری و مشارکت سال گذشته در زلزله کرمانشاه بود که جمعیت هلال احمر و به ویژه اعضای سازمان جوانان وارد عمل شدند.
صابونچی افزود: علاوه بر این همکاری‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد هم گام‌های جدی برداشته‌ایم همچنین در مدارس طرح ملی دادرس را برای دانش‌آموزان اجرا می‌کنیم که امسال هفتمین سال فعالیت آن را شاهد هستیم و در کنار آن با اقداماتی نظیر توزیع نوشت افزار و کتاب در میان دانش‌آموزان و کودکان به ویژه در مناطق محروم، برای کاهش تبعیض و محرومیت و ارتقای کرامت همنوعان خود گام برمی‌داریم.

* فراگیری مهارت های بشردوستانه
حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان نیز با تاکید بر اینکه آموزش‌های مهارتی بهترین نوع آموزش‌ها محسوب می‌شوند، گفت: می‌توانیم با گسترش چنین آموزه‌هایی بین دانشجو معلمان فرصت آموزشی غنی را برای آنها تأمین کنیم.
وی ادامه داد: اکنون دانشگاه در حال عبور از گردنه‌های سختی است و باید نهایت تلاش را برای ارتقای کیفیت آموزش‌ها در این دانشگاه به خرج دهیم تا خروجی‌های خود عملکرد قابل قبولی را در نظام تعلیم و تربیت داشته باشند.

خنیفر با اشاره به اینکه یک معلم حدود ۳۰ سال در نظام تعلیم و تربیت خدمت می‌کند، گفت: اگر آموزش‌های لازم و مناسب حتی در جزیی‌ترین موارد را به این گروه مورد توجه قرار دهیم، برای مانایی و تاثیرگذاری این قشر در جامعه آثار مثبت آن را خواهیم دید.
وی تصریح کرد: آموزش‌های مربوط به کمک‌های اولیه و چگونگی مواجهه با حوادث در هنگام وقوع آن یکی از مهمترین آموزش‌هاست که می‌تواند در حفظ سلامت افراد تاثیر بسزایی داشته باشد و اگر این ‌آموزش‌ها در جامعه معلمان جدی گرفته شود، به طبع آن در جامعه، ترویج این آموزش‌ها را شاهد خواهیم بود؛ چرا که دانش آموزان در کلاس درس؛ این موضوع را قطعا از معلم خود می‌آموزند و به دنبال آن چنین آموزش‌هایی در خانواده‌ها تسری می‌یابد.
خنیفر افزود: بر اساس این تفاهم نامه موقعیتی فراهم می‌شود تا دانشجو معلمان بتوانند در کنار آموزش‌های موجود از ظرفیت سازمان جوانان و آموزش‌های آن بهره بگیرند.

منبع : ایرنا

از این مطلب خوشتون اومد ؟

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید

آرشیو

مطالب خواندنی