خانه » نهادهای آموزشی » آموزش و پرورش » مهلت ثبت‌نام پایه دهم مدارس شاهد تا ۲۱ تیر/ جزئیات شهریه مدارس شاهد
آموزش و پرورش نهادهای آموزشی

مهلت ثبت‌نام پایه دهم مدارس شاهد تا ۲۱ تیر/ جزئیات شهریه مدارس شاهد

آموزگارکوشا – محمدرضا رزاقی مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: پیش ثبت‌نام پایه اول ابتدایی مدارس شاهد به اتمام رسیده است و در حال حاضر مدارس در حال بررسی این پیش‌ ثبت‌نام‌ها و اعلام به خانواده‌ها برای ثبت نام قطعی برای مدارس هستند.

مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: ثبت‌نام پایه هفتم مدارس شاهد از اول تیر آغاز شده و تا ۱۴ تیر ادامه دارد و ثبت‌نام پایه دهم مدارس شاهد نیز از ۵ تیر آغاز شده و تا ۲۱ تیر ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد:‌ امسال ۶۷ هزار و ۱۴۱نفر در پایه اول ابتدایی مدرسه شاهد ثبت‌نام کرده‌اند که این رقم در سال گذشته ۶۱ هزار و ۸۷۸ نفر بود و از این تعداد تقریباً یک سوم دانش‌آموزان ثبت‌نام قطعی می‌شوند.
رزاقی تصریح کرد: پیش‌ثبت‌نام پایه اول ابتدایی مدارس شاهد به پایان رسیده است اما دانش‌آموزانی که فرزند شهید، جانباز بالای ۵۰ درصد جانبازی و آزاده باشند تا ۲۰ شهریور ماه می‌توانند در مدارس شاهد ثبت‌‌نام کنند و هیچ منعی وجود ندارد.
وی گفت: ثبت‌نام پایه هفتم مدارس شاهد از اول تیر ماه آغاز شده و تا ۱۴ تیر ادامه دارد؛ همچنین ثبت نام پایه دهم مدارس شاهد از ۵ تیر آغاز و تا ۲۱ تیر ادامه خواهد داشت.
مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در پیش ثبت‌نام هیچ پولی از خانواده‌ها اخذ نمی‌شود، گفت: در مدارس شاهد از دانش‌آموزان طرح شاهد یعنی فرزند شهدا هیچ وجهی دریافت نمی‌شود و از فرزند جانبازان بالای ۵۰ درصد جانبازی و فرزندان آزاده، ۲۵ درصد شهریه مصوب شده دریافت می‌شود. همچنین از سایر دانش‌آموزان کمک سرانه مشارکت دانش‌آموزی دریافت می‌شود.
وی اضافه کرد: میزان کمک سرانه در دوره ابتدایی حداقل ۴۵۰ هزار تومان و حداکثر ۷۷۰ هزار تومان،‌در دوره متوسطه اول حداقل ۵۳۰ هزار تومان وحداکثر ۸۷۰ هزار تومان و در دوره متوسطه دوم حداقل ۶۴۰ هزار تومان و حداکثر یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است که این کمک سرانه متناسب با شرایط اقلیمی، فرهنگی و جغرافیایی هر منطقه تعیین می‌شود.
انتهای پیام/
 
محبوب کن - فیس نما

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید

دسته ها