خانه » نهادهای آموزشی » نباید احساس لذت بردن در مدرسه از دانش آموزان گرفته شود
آموزش و پرورش نهادهای آموزشی

نباید احساس لذت بردن در مدرسه از دانش آموزان گرفته شود

وزیر آموزش‌وپرورش در پنجمین همایش ملی روانشناسی مدرسه؛
محبوب کن - فیس نما
filesell
وزیر آموزش‌وپرورش در پنجمین همایش ملی روانشناسی مدرسه اظهار کرد: اضطراب در مدرسه، لذت بودن در مدرسه را از دانش آموزان سلب کرده که باعث ورود با اکراه دانش آموزان و خروج همراه بانشاط آنان از مدرسه می شود در حالیکه نباید احساس لذت بودن در محیط آموزشی از دانش آموزان گرفته شود.
آموزگارکوشا – به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، سید محمد بطحایی در پنجمین همایش ملی روانشناسی مدرسه که در سالن حجاب تهران و با حضور اساتید حوزه روانشناسی برگزار شد با تبریک چهلمین فجر انقلاب و همچنین تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از مرزبانان اظهار کرد: اضطراب در مدرسه لذت بودن در مدرسه را از دانش آموزان گرفته است که باعث ورود با اکراه دانش آموزان به مدرسه و خروج همراه بانشاط آنان از مدرسه شده است.
وی افزود: عوامل بسیاری ازجمله وجود رقابت‌های فردی در مدارس در این مسئله دخیل است و متأسفانه مدال تنها به گردن افراد دارای رتبه انداخته می‌شود و توجهی به سایر دانش آموزان نمی‌شود.
بطحایی با اشاره به اینکه گام‌هایی را برای تغییر شرایط در دو سال اخیر برداشته‌ایم، اظهار کرد: مقاومت در برابر تغییر مهم‌ترین مانع در این مسیر است و تحول در آموزش‌وپرورش با وجود این مقاومت‌ها از عهده یک وزیر خارج است لذا همه جامعه باید کمک کنند تا در این زمینه فرهنگ‌سازی شود.
وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: گام‌هایی در این مسیر مانند اجرای طرح بازی و یادگیری در بیش از ۱۰۰۰مدرسه، اختصاص ۲ساعت از ساعات رسمی را برای انجام مهارت‌ها و حذف تکلیف در دوره ابتدایی را برداشته‌ایم.
عضو کابینه تدبیر وامید اظهار کرد: چهار برنامه تحولی؛ نظام انتخاب و انتصاب مدیران، سنجش صلاحیت‌های مدیران مدرسه، نظام کنترل و سنجش کیفیت مدرسه و تفویض اختیار به مدارس را در حال اجرا داریم.
وی با اشاره به حفظ استقلال مدرسه گفت: مدرسه نباید دائماً منتظر نسخه حوزه ستادی باشد لذا تنها مدیرکل استان می‌تواند بخشنامه به مدارس ارسال کند، البته مدیران مدارس باید شرایط پذیرش مسئولیت را داشته باشند و در شرایط عدم ارسال بخشنامه به مدارس بتوانند مدرسه را به‌خوبی اداره کنند.
انتهای پیام/

از این مطلب خوشتون اومد ؟

مطالب را در شبکه های اجتماعی خودتان به اشتراک بگذارید
filesell

About the author

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

Add Comment

Click here to post a comment

ما را درتلگرام دنبال کنید

آمار سایت

  • 0
  • 172
  • 217
  • 218,102
  • 992

مقطع خود را انتخاب کنید

اسکان مدارس در ایام نوروز