خانه » خواندنی ها و دیدنی ها » مناسبت ها » ولادت قمر بنی هاشم(ع)
مناسبت ها

ولادت قمر بنی هاشم(ع)

دست هایی که ملکوتی شدند
ستاد همکاریها / این گونه پاداش های غیبی، ظهور راز عبادت و اطاعت و بروز روح بندگی است
وجود مبارک حضرت امیر(سلام الله علیه) در نامه‌ای که به برخی از مفاخر خانوادگی‌شان مرقوم داشته بودند،فرمودند:خیلی‌ها می‌روند جبهه جنگ و جانباز می‌شوند و اعضا و جوارحشان را از دست می‌دهند اما اگر کسی از خاندان ما رفت و در جبهه دستش را از دست داد خدای سبحان به او بالی مرحمت می‌کند که جعفر طیّار می‌شود:«الطیّار فی الجنّه»؛ وی با آن دو بال به همراه فرشتگان در بهشت، مشغول پرواز است ﴿أُوْلِی أَجْنِحَهٍ مَّثْنَی وَثُلاَثَ وَرُبَاعَ﴾.
فضیلت حشر با فرشتگان، که هیچ لذتی بالاتر از آن نیست، در روایات برای بنده صالح خدا،حضرت ابوالفضل العباس(سلام ‏الله علیه) نیز گفته شده و این گونه پاداش های غیبی، ظهور راز عبادت و اطاعت و بروز روح بندگی است.
بالأخره انسان یک وقت دستش را در تصادفی از دست می‌دهد این جا دارد که غمگین باشد، برای اینکه عضوی را از دست داد و ناقص شد، اما یک وقت است که در راه اعلای کلمه حق دست را داد، خب اگر ذات اقدس الهی فرمود: ﴿مَنْ جاءَ بِالْحَسَنَهِ فَلَهُ خَیْرٌ مِنْها﴾ اینکه مخصوص به مسئله مال نیست؛ بلکه فرمود: هر کس کار خیری انجام داد ما بهتر از آن را به او می‌دهیم، خب بهتر از این دست مُلکی، دست ملکوتی است . جعفر طیار این‌چنین بود این را دست داد ،اما الآن دیگر هم پرواز فرشته‌هاست و ذات اقدس الهی در قبال این دو دست، به او بالی داد که «یطیر بهما مع الملائکه فی الجنه».
بخشی از گفتارآیت الله العظمی جوادی آملی

انتهای پیام/

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید

دسته ها