خانه » نهادهای آموزشی » پروژه ملی «بازی و یادگیری» فرصتی برای آموزش بهتر دانش‌آموزان است
آموزش و پرورش نهادهای آموزشی

پروژه ملی «بازی و یادگیری» فرصتی برای آموزش بهتر دانش‌آموزان است

وزیرآموزش‌وپرورش درآیین افتتاح پروژه ملی «بازی و یادگیری»؛
وزیر آموزش‌وپرورش در آیین افتتاح پروژه ملی «بازی و یادگیری» با اشاره به تجهیز هزار مدرسه در کشور برای آغاز این پروژه اظهار کرد: پروژه ملی «بازی و یادگیری» فرصتی برای آموزش بهتر دانش آموزان است.
سید محمد بطحایی در افتتاح پروژه ملی بازی و یادگیری در دبستان پسرانه بهشت منطقه ۱۱شهر تهران، اظهار کرد: امیدوارم معلمان از این فرصت برای آموزش‌وپرورش بهتر دانش آموزان استفاده کنند.
بطحایی با اشاره به اینکه در آغاز پروژه‌های جدید آن‌ها را با اشتیاق شروع می‌کنیم اما تداوم و عوامل موفقیت را پیگیری نمی‌کنیم، اظهار کرد: هزار مدرسه در کشور که امکانات لازم را داشته‌اند در این پروژه شرکت کرده‌اند و مدارس دیگری هم بدون آنکه در لیست باشند برای اجرای این پروژه اعلام آمادگی کرده‌اند و امیدوارم در آینده نزدیک شاهد حضور تمام مدارس ابتدایی کشور در این پروژه باشم.
وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه در دوره ابتدایی اساس ساخت شخصیت کودکان شکل می‌گیرد، گفت: دانش‌آموزان در این سن و سال بسیاری از ویژگی‌های اخلاقی و مهارتی را یاد می‌گیرند و باید در مدارس برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به مشکلات موجود بیان کرد: اگر منتظر باشیم تا همه مدارس امکانات لازم و معلمان آموزش‌های کافی را داشته باشند، زمان زیادی طول خواهد کشید و برای جبران این زمان، کارها و پروژه‌ها را شروع می‌کنیم و هم‌زمان موانع را رفع می‌کنیم.
بطحایی با اشاره به اینکه معاونت تربیت‌بدنی و سلامتوزارت آموزش‌وپرورش برای تجهیز اتاق‌های بازی و یادگیری، برنامه‌هایی دارد، گفت: امکانات لازم برای صخره‌نوردی در کلاس‌های بازی و یادگیری نصب خواهد شد تا دانش آموزان فعالیت بدنی مناسبی داشته باشند.
وی اظهارکرد: آموزش ‌و پرورش زمانی موفق است که با ویژگی‌های دانش آموزان انطباق پیدا کند و موارد سرکوب‌کننده انگیزه و اشتیاق دانش‌آموزان در مدارس را به‌تدریج حذف و شرایطی مهیا کنیم که دانش آموزان با اشتیاق به مدرسه بیایند.
وزیر آموزش‌وپرورش در ادامه افزود: از مهم‌ترین شاخص‌ها برای موفقیت نظام آموزشی این است که اگر تعطیلی برای مدارس اعلام می‌شود دانش آموزان ناراحت شوند که چرا نمی‌توانند به مدرسه بروند.
منبع:آموزش و پروش
انتهای پیام/

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

نظرات شما

برای ارسال یک نظر اینجا را کلیک کنید

دسته ها