شما اینجا هستید : صفحه اصلی » خواندنی ها و دیدنی ها » سوال روز » چرا میمون‌ها نمی‌توانند حرف بزنند؟
خواندنی ها و دیدنی ها سوال روز

چرا میمون‌ها نمی‌توانند حرف بزنند؟

چرا میمون‌ها نمی‌توانند حرف بزنند؟

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمودو، در قلمرو حیوانات، نخستی‌ها از خصوصیت‌ها و ویژگی‌های بسیار مشابهی با انسان برخوردارند. برای مثال میمون‌ها می‌توانند از ابزارهای سنگی استفاده کرده و یاد بگیرند مانند انسان از پول استفاده کنند.

آموزگار کوشا – جدیدترین یافته‌های دانشمندان با استفاده از تصاویر پرتوی ایکس از میمون‌های رزوس در زمان غذا خوردن، ادا درآوردن و صدا درآوردن به ساخت مدل‌های رایانه‌ای و پارامترهایی پرداختند که درک بهتری از پتانسیل مجرای صوتی این موجود ارائه می‌کنند.
این مدل‌های رایانه‌ای نشان داد که اگر نخستی‌ها قادر به گفتن جمله‌ای مانند “تولدت مبارک” باشند، به چه شکل خواهد بود. نتایج نشان داد که مجرای صوتی میمون‌ها قادر به تولید صدها و یا حتی هزاران واژه است.
این یافته‌ها به رد باور قدیمی در مورد ناتوانی میمون‌ها به دلیل فقدان مجرای صوتی مناسب پرداخته است. در گذشته محققان از لاشه حیوانات مرده برای بررسی قابلیت مجرای صوتی حیوانات استفاده می‌کردند. اما تحقیق جدید به بررسی میمون‌های رزوس زنده پرداخته است.
این یافته‌ها در مجله Science Advances منتشر شده است.

منبع : ایسنا

انتهای پیام/

درباره نویسنده

بچه های آموزگارکوشا

سایت آموزگارکوشا با هدف نشر دیدگاه های فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزش های مجازی در خانواده و مدرسه و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در این زمینه تاسیس گردید.
موفق و پیروز باشید

تعداد نظرات

برای ارسال نظر اینجا را کلیک کنید

فهرست عناوین