آموزگار کوشا

عوامل موثر در خواندن
نکته هایی که برای تدریس واجب هست و همچنین عواملی که برای خواندن موثر است را در پایین برایتان ذکر کرده ایم . با خواندن این پست امیدوارم بتوانید مهارت خود را افزایش دهید .
عوامل موثر در خواندن

۱ - شرایط جسمانی

دیدن و شنیدن ، عدم تأخیر در گفتار و یا نقیصه هایی در این دستگاه و سلامتی عمومی بدن و میزان هوش می تواند در مهارت خواندن مؤثر باشد . زیرا شرط اول یادگیری زبان دیدن و شنیدن است و داشتن ضعف در ارکان اولیه ی زبان در خواندن مشکل ایجاد می کند .


۲ - آمادگی ذهنی

بین تحولات شناختی کودک و خواندن و فهم رابطه وجود دارد . به همین دلیل کسانی که دچار عقب ماندگی شدید ذهنی هستند به یادگیری خواندن قادر نمی باشند .

۳ - موفقیت در گوش دادن و سخن گفتن

کودکانی که در دو رکن اولیه زبان آموزی موفقیت لازم را کسب نموده اند و فرصت های مناسبی برای گوش دادن و حرف زدن داشته اند و از قدرت کلامی و درک مناسب تری برخوردار گردیده اند مسلماً در مطالب نوشتاری نیز موفق خواهند بود .


۴ - رشد عاطفی و اجتماعی

کودکی که با محیط سازگار و در فعالیت هایش تمرکز حواس داشته و دقیق باشد و احساس امنیت خاطر نماید در امر خواندن نیز موفق تر خواهد بود .


۵ - همکاری و هماهنگی والدین و معلمان

کتاب خواندن والدین و ایجاد فرصت هایی برای کسب تجربه و بیان تجربه ها و برداشت هایشان و مشارکت فعال آن ها در امر آموزش در خواندن و نوشتن کودکان تأثیر به سزایی خواهد داشت .

۶ - تحرک بدنی

تحرک بدنی کودکان را شاد و برای یادگیری مشتاق می سازد و تنش های آن ها را تسکین می دهد.
منبع:مدرسه نیوز

بخش نظرات
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات