صفحه اصلی   آخرین اخبار   اخبار عمومی   امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم حضوری شد

امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم حضوری شد


به گفته وزیر آموزش و پرورش امتحانات دانش‌آموزان نهم و دوازدهم به صورت حضوری و امتحانات سایر دانش‌آموزان به صورت غیرحضوری خواهد بود.

به گزارش صدا و سیما، محسن حاجی میرزایی گفت: معلمان می‌توانند امتحانات مجازی را به تشخیص شورای مدرسه در شبکه شاد و یا پیام رسان‌های دیگر برگزار کنند. درخواست خود را برای حضوری شدن امتحانات دانش آموزان به ستاد ملی کرونا داده ایم و در صورت موافقت به ستاد امتحانات این دو پایه به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: آزمون‌های علمی هنرستان‌ها نیاز به برگزاری کارگاه دارد و هر زمان امکان تشکیل این کارگاه را داشته باشیم این دروس را هم به صورت عملی از دانش آموزان امتحان خواهیم گرفت.

حضور معلم در منزل برای امتحانات دانش آموزان محروم از آموزش مجازی

حاجی میرزایی درباره امتحانات دانش آموزانی که به آموزش مجازی و تلویزیون دسترسی نداشته اند گفت: شورای هر مدرسه موظف است درباره این دسته از دانش آموزان تصمیم گیری کند و امتحانات این دسته از دانش آموزان با حضور معلمان در منزل دانش آموزان برگزار خواهد شد. ارتقای هر دانش آموز به پایه بالاتر مستلزم قبولی در امتحانات پایانی است و معلمان موظفند که وضعیت این دانش آموزان را بررسی و پیگیری کنند.

وزیر آموزش و پرورش به حذف بخشی از مطالب درسی در امتحانات پایانی اشاره کرد و افزود: آن بخش از هر کتاب که باید حذف شود مشخص شده و به مدارس و دانش آموزان همه پایه‌های تحصیلی نیز ابلاغ شده است.

حاجی میرزایی گفت: به سازمان سنجش نیز آن بخش از کتاب پایه‌های دوازدهم که برای کنکور سراسری حذف شده است را نیز اعلام کرده ایم.

وی به روند ادامه سال تحصیلی اشاره کرد و گفت: ما الان در یک سوم پایانی سال تحصیلی هستیم و با توجه به شرایط کرونایی آموزش به طریق مجازی ادامه می‌یابد و تشکیل کلاس‌های حضوری منتفی است.

نحوه آموزش در سال تحصیلی آینده

وزیر آموزش و پرورش افزود: به دنبال آن هستیم که شرایطی را ایجاد کنیم تا آموزش در سال تحصیلی آینده به صورت حضوری برگزار شود و این مستلزم واکسیناسیون سریع دانش آموزان و معلمان است.

حاجی میرزایی از مشخص شدن وضعیت مهد‌های کودک برای سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: طبق تصویب اساسنامه سازمان تعلیم و ترتیب در شورای عالی انقلاب فرهنگی، آموزش و پرورش سه ماه فرصت دارد که این سازمان را مستقر کند و تکلیف کتاب‌ها و معلمان مهد‌های کودک به زودی مشخص خواهد شد.

تعیین تکلیف ۳۳ هزار معلم غیر رسمی تا پایان بهار

وی به استخدام معلمان غیر رسمی اشاره کرد و افزود: از ۸۸ هزار معلم مشمول استخدام ۵۵ هزار نفر تعیین تکلیف شده اند و تکلیف ۳۳ هزار معلم غیر رسمی نیز تا پایان فصل بهار مشخص می‌شود.

منبع:پانا
لطفا به قوانین نشر محتوا در فضای مجازی احترام گذاشته و از انتشار مجدد این فایل ها خودداری کنید.

بازدید : 452
یکشنبه 29 فروردین 1400 ساعت : 11:25 ق.ظ

نظرات

کد امنیتی رفرش

407
مطلب
+ 14
افراد آنلاین
+2,382
بازدید امروز
4,178
بازدید دیروز
48,590
بازدید ماه
3,271,719
بازدید کل
پنجشنبه 24 خرداد 1403
تقویم روز